Նշում Անհատական թերթիկի վերաբերյալ
ՆԱԽՔԱՆ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳՐԻ ԿՆՔՈՒՄԸ ՏՐԱՄԱԴՐՎՈՒՄ Է ՎԱՐԿԻ ԷԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ԹԵՐԹԻԿ՝ ՀԱՄԱՁԱՅՆ ՀՀ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ «ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԳՈՐԾԱՐԱՐ ՎԱՐՎԵԼԱԿԵՐՊԻ ԿԱՆՈՆՆԵՐԸ»  ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳ 8/05-Ի:
Մինչև կրեդիտավորման պայմանագրի կնքումը Դուք հնարավորություն ունեք ծանոթանալու կրեդիտի էական պայմաններին և, ցանկության դեպքում, համեմատելու այլ կրեդիտավորողների կողմից առաջարկվող կրեդիտի էական պայմանների հետ։
Էական պայմանների անհատական թերթիկով սահմանվում է տվյալ կրեդիտի գծով հաճախորդի համար կիրառելի՝ կրեդիտի էական պայմանները, սակագները, սպառողի իրավունքն ու պարտավորությունները և ժամանակին չկատարելու դեպքում բացասական հետևանքները:
Անհատական թերթիկը ներառում է, բայց չի սահմանափակվում հետևյալ տեղեկատվությամբ՝
• Կրեդիտի տեսակը
• Կրեդիտի գումարը
• Կրեդիտի արժույթը
• Կրեդիտի տրամադրման ժամկետը
• Կրեդիտի անվանական տարեկան տոկոսադրույքը
• Կրեդիտի տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը
• Կրեդիտի հետ կապված վճարները
• Մարումների հաճախականությունը
• Կանխավճարը
• Վարկը և տոկոսագումարները չվճարելու դեպքում կիրառվող տույժերն ու տուգանքները
Եթե սպառողի պարտավորությունների կատարումն ապահովված է գրավով և (կամ) երաշխավորությամբ, ապա ապահովվածության մասում ներկայացվում է.
• Գրավի տեսակը
• Նշում երաշխավորի մասին
• Եվ այլ պայմաններ
Ցանկանում ենք տեղեկացնել նաև, որ անհատական թերթիկի և կրեդիտավորման, հիպոտեկային կրեդիտավորման պայմանագրերի միջև հնարավոր է տարբերություններ լինեն` պայմանավորված մարման ժամանակացույցի և (կամ) փոխարժեքի փոփոխությամբ:
Անհատական թերթիկը չի փոխարինում և չի հանդիսանում կրեդիտավորման պայմանագրի մաս, և սպառողը պետք է առաջնորդվի պայմանագրով:
Անհատական թերթիկի պայմանները գործում են կրեդիտային հայտի դրական որոշման վերաբերյալ  Ձեզ, որպես սպառող, տեղեկացնելուց հետո 10 աշխատանքային օր: Այն դեպքում, երբ սպառողը (երաշխավորը) ցանկանում է անմիջապես ստորագրել Անհատական թերթիկը, ապա Բանկը բավարար ժամանակ է ընձեռում սպառողին (երաշխավորին), որպեսզի մանրամասն կարդա Անհատական թերթիկը: Եթե սպառողը ստորագրված թերթիկը Բանկին ներկայացնում է սահմանված ժամկետից ուշ, ապա Բանկը իր ներքին իրավական ակտերի համաձայն ինքն է որոշում ընդունել թերթիկը և կնքել կրեդիտավորման, հիպոտեկային կրեդիտավորման պայմանագիրը այդ պայմաններով, թե ոչ:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ ՁԵՐ ԿՈՂՄԻՑ ՎԱՐԿԻ ԳՈՒՄԱՐՆԵՐԻ ԵՎ ՏՈԿՈՍԱԳՈՒՄԱՐՆԵՐԻ ՄԱՐՈՒՄՆԵՐԸ ԺԱՄԱՆԱԿԻՆ ՉԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ԿԱՄ ԹԵՐԻ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ԴԵՊՔՈՒՄ ԿԱՐՈՂ ԵՔ ԶՐԿՎԵԼ ԳՐԱՎԱԴՐՎԱԾ ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻՑ։
ՈՒՇԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՏՐԱՄԱԴՐՎԻ ՀՀ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՌԵԳԻՍՏՐ ԵՎ ԱՔՌԱ ՔՐԵԴԻՏ ՌԵՓՈՐԹԻՆԳ ՓԲԸ՝ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԿԵՏԱՆՑ ԴԱՌՆԱԼՈՒ ՕՐՎԱՆԻՑ ԵՐԵՔ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՕՐՎԱ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ, ՈՐԸ ԲԱՑԱՍԱԿԱՆ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅՈՒՆ ԿՈՒՆԵՆԱ ՁԵՐ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ ԵՎ ԿԱՐՈՂ Է ԽՈՉԸՆԴՈՏ ՀԱՆԴԻՍԱՆԱԼ ԱՊԱԳԱՅՈՒՄ ՄԵԿ ԱՅԼ ՎԱՐԿԻ ԴԻՄԵԼԻՍ։ ԴՈՒՔ ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՈՒՆԵՔ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԲՅՈՒՐՈՅԻՑ ՏԱՐԵԿԱՆ ՄԵԿ ԱՆԳԱՄ ԱՆՎՃԱՐ ՁԵՌՔ ԲԵՐԵԼ ՁԵՐ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆԸ:

Note on Individual Bulletin
BEFORE SIGNING THE LOAN AGREEMENT, INDIVIDUAL BULLETIN TO BE PROVIDED AS PER CENTRAL BANK OF ARMENIA REGULATION 8/05 "ON BUSINESS CONDUCT RULES OF FINANCIAL ORGANIZATIONS".
Before signing the loan agreement, you have the opportunity to get acquainted with the essential terms of the loan and, if desired, compare it with the essential terms of the loan offered by other creditors.
The Individual Bulletin defines the essential terms and tariffs of the given credit, consumer rights and obligations applicable to all customers and the negative consequences in case of non-fulfilment in time.
The Individual Bulletin includes, but is not limited to:
• type of credit
• credit amount
• credit currency
• credit provision term
• credit annual nominal interest rate
• credit annual percentage interest rate
• payment frequency
• prepayment
• credit related payments
• penalties and fines in case of not properly paying loan or interest amounts
If the fulfilment of the consumer's obligations is secured by a pledge and (or) guarantee, security section should cover:
• type of pledge
• note on the guarantor
• and other conditions
We would also like to inform you that there may be differences between the Individual Bulletin and mortgage lending agreements due to changes in the repayment schedule and (or) the exchange rate.
The terms of the Individual Bulletin are valid for 10 working days after informing you, as a consumer, about the positive decision of the credit application. In case the consumer (guarantor) wants to sign the Individual Bulletin immediately, the Bank gives sufficient time to the consumer (guarantor) to read the Individual Bulletin in detail. If the consumer submits the signed Individual Bulletin to the Bank later than the established term, the Bank decides whether to sign the lending or mortgage lending agreement under those conditions in accordance with its internal legal acts or no.
ATTENTION: IN CASE OF NOT MAKING YOUR LOAN MONTHLY REPAYMENTS IN LINE WITH THE LOAN SCHEDULE YOU CAN BE DEPRIVED OF RIGHTS AGAINST PLEDGED PROPERTY. INFORMATION ABOUT DELAY WILL BE SUBMITTED TO CENTRAL BANK OF ARMENIA AND ACRA CREDIT REPORTING CJSC WITHIN THREE WORKING DAYS, RESULTING IN NEGATIVE IMPACT ON YOUR CREDIT HISTORY, SHOULD YOU DECIDE TO APPLY FOR ANOTHER LOAN IN THE FUTURE. YOU HAVE A RIGHT TO OBTAIN YOUR CREDIT HISTORY FROM CREDIT BUREAU FREE OF CHARGE ONCE A YEAR.